עבודות חשמל - קובי מור
חשמלאי מוסמך לכל עבודות חשמל 
 
חשמלאי בתל אביב |  חשמלאי ברמת גן  |  חשמלאי בקרית אונו  |  חשמלאי באור יהודה
חשמלאי יצירת קשר 054-2266-843
 

חשמלאי אמין ומקצועי


 
יעוץ והכוונה חינם !
חייגו:
054-2266-843
 
 
חדשות ומבצעים
 

  דף הבית
תעודת חשמלאי מוסמך
 
עבודות חשמל קובי מור

תכנון משרדים – איך לבצע את עבודות החשמל בצורה נכונה?

חשמלאי במרכז
 
תכנון של משרד או בניין עסקי הוא תהליך שונה באופן מהותי מתהליך עיצוב של דירה או בית המיועדים למגורים. כבר בשלב התכנון צריך לקחת בחשבון שיקולים שונים שקשורים למהות המשרד, לתחום העיסוק של העובדים ולדרך שבו המשרד אמור להיות מסודר ומעוצב.
אחד הנושאים החשובים והמהותיים ביותר הוא תכנון נכון של רשת החשמל. מכיוון שמדובר בנושא רציני שלא מקלים בו ראש – צריך לתכנן את מעבר הכבלים והחוטים של רשת החשמל כבר בשלבים הראשוניים של השרטוטים והתכנון של המבנה. חוטי החשמל חייבים לעבור בתוך העמודים שתומכים בבניין כולו גם אם לא מדובר בבניין גבוה מאד. תכנון רשת החשמל חייב לקחת בחשבון את היותו של המבנה מיועד למשרד או לעסקים ולהתחשב במה שאמורים לעשות בו העובדים.

איך מתכננים את רשת החשמל של המשרד?

ראשית – חשוב מאד לדעת שרק איש מקצוע מעולם החשמל יכול ורשאי לבצע עבודה מסוג זה. חשמלאי חייב להיות מוסמך ובעל רישיון לבצע עבודות ולבטח יהיו לו הידע והניסיון הדרושים לשם כך. ייתכן ולחשמלאי יהיה ניסיון ספציפי בתכנון רשת החשמל של עסקים ומשרדים והוא אכן יקבל עדיפות בביצוע משימה חשובה זו. אם כן, מה צריך לקחת בחשבון כאשר מתכננים את תשתית החשמל של המבנה:
  • מה המתח הדרוש ושיעמוד בעומס הדרוש מרשת החשמל?
  • אילו מכשירי חשמל או אביזרים שונים אמורים לעשות שימוש בתשתית? מחשבים, מזגנים, שלטי חוצות מאירים או חשמליים, מחסום כניסה לחניון המשרד וכמובן רשת של תקשורת, טלפוניה ואינטרנט.
  • שלטים מסוגים שונים כמו שלטי הכוונה שיהיו ממוקמים מחוץ למבנה אך יעשו שימוש ברשת החשמל של מנהל המשרד.
  • אמצעי בטיחות כפי שנדרש על פי החוק – מערכת אזעקה, כיבוי אש וכמובן שלטי בטיחות שיסייעו לעובדים לדעת איך עליהם להתנהג בשעת חירום.

איך מבוצעות עבודות החשמל?

כאמור – מכיוון שצריך לתכנן את מעבר ומיקום הכבלים של הרשת כבר בשלבים הראשונים – התקדמות העבודה תלויה באופן ישיר בהתקדמות הבנייה ועבודות הבניין במקום. שתילת חוטי החשמל מבוצעת במקביל לעבודות נוספות הקשורות להנחת קווי תשתית במקום – מים, תקשורת וכמובן ביוב. לאחר שהמבנה הוקם אפשר אמנם לבצע שינויים אך אלה עלולים לגזול זמן רב וגם לעלות לא מעט כסף. זו הסיבה שיש חשיבות עצומה לתכנון המוקדם המדויק והברור. כאשר החשמלאי שמלווה את הפרויקט יבצע את העבודה כמו שצריך ועל סמך הניסיון הרב שלו – אין ספק שההתקדמות תהיה טובה ונכונה ולבסוף אפשר יהיה לעמוד בלוח הזמנים.

למה כדאי לשים לב

מה שחשוב לשים אליו לב הוא הנושא של מכשירים או חפצים שיידרשו שימוש בחשמל ונחשבים לכאלה שצורכים הרבה חשמל – אמצעי תאורה (שכן הם פועלים ללא הפסקה במשך שעות רבות) וכמובן אמצעי שילוט איכותיים לעסק שאמורים לפעול, למשל במהלך שעות היממה כולה – כולל שעות הלילה. אלה יכולים להיות שלטי חוצות שישאירו את דבר קיומו של העסק והמשרד בתודעה של העוברים והשבים גם בשעות הלילה כאשר אין תנועה של אנשים באזור. למרות שבלילה צריכה החשמל נמוכה יותר – חשוב לדאוג שהשלטים פועלים ללא הפסקה ולשם כך דרוש תכנון מדויק.

שיתוף פעולה עם חשמלאי

כאשר העבודה מתבצעת באווירה טובה וחיובית – אין ספק שגם התוצאה תהיה בדיוק מה שציפו לה ומה שיעמוד בדרישות של הלקוח, הוא מנהל המשרד. התכנון יהיה מדויק ונכון, העבודות תתבססנה על התכנון והשרטוטים ותתקדמנה בקצב משביע רצון והתוצאה גם תעמוד בלוח הזמנים וגם תהיה משרד שאפשר לעבוד בו בנוחות ויהיו בו כל דרישות החשמל כפי שהוגדרו בתחילת הפרויקט.

שירותים 
עבודות חשמל
קבלן חשמל
תכנון חשמל לדירה
חשמלאי במרכז
חשמלאי בתל אביב
מצלמות אבטחה
מידע מקצועי
 
 
עבודות חשמל  קובי מור
 
זקוקים לעבודות חשמל? קבלן חשמל? קובי מור חשמלאי מוסמך לשרותכם, מומחה בכל עבודות חשמל הדרושות, תכנון חשמל לדירה או בית, תיקון קצרים, התקנת לוחות חשמל, טיפול בשקעים,קדיחה וחציבה בבטון, התקנת תאורה לבית ולגינה.   
 
קובי מור חשמלאי מוסמך טל' 054-2266843 רח' הקל 6 נווה סביון אור יהודה
 
 
יצירת קשר מהירה לשרותכם: